Przejdź do treści

niedziela 21 stycznia 2024
Godzina: 19:00

Wołosatki, Gniazdo Piratów, Warszawa

Wołosatki – znany od blisko 50-ciu lat w harcerskich i turystycznych środowiskach Polski zespół o harcerskich korzeniach, popularyzuje piosenkę turystyczną i poetycką , w tym górskie walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów.

Grupa prezentuje utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego. Posiada w szerokim repertuarze ok 200 piosenek.
Wiele turystycznych przebojów śpiewanych w schroniskach, przy
ogniskach , jak m.in. Bieszczadzki trakt, We wtorek po sezonie, Wędruj z nami, Zima w Wołosatem i inne można znaleźć w szeroko dostępnych śpiewnikach turystycznych.

Akustyczne brzmienie, wartościowe teksty oraz charakterystyczne aranżacje wokalne stanowią o sile zespołu. Dorobkiem jest dopracowanie się rozpoznawalnego stylu, ponad 20 wydanych autorskich płyt i tysiące koncertów w kraju i za granicą. Wołosatki śpiewały już na zachodzie i wschodzie Europy, na Kubie, w Chinach w Brazylii. Ale najlepiej czują się na koncertach w swoich ukochanych Bieszczadach.

W zespole śpiewa i gra na instrumentach 12 osób. Wielu wychowanków znakomicie sobie radzi we współczesnym show biznesie. Utrwalanie twórczości zespół zaczynał jeszcze od czarnych krążków. A dzisiaj oprócz koncertów własnych, Wołosatki użyczają swoich głosów różnym profesjonalnym artystom, śpiewając „chórki” m.in. zespołowi Skaldowie.

W 2019 roku zespół obchodził 45-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji ukazała się płyta „Wołosatki i Przyjaciele” .To 22-ga płyta zespołu na którą składa się 21 wołosatkowych piosenek śpiewanych w większości przez znanych polskich artystów, opatrzona piękną recenzją Jacka Cygana.

Liderem grupy jest Ryszard Pomorski-muzyk, kompozytor i aranżer wołosatkowych piosenek .

Początek koncertu o godz. 19.
Wstęp 20 zł.

Rezerwacje stolików pod numerem telefonu: 22 633-71-82 (po godz. 17).